Utilizăm fișiere tip cookies pentru a vă oferi cea mai bună experiență de utilizare. Prin continuarea navigării sunteți de acord cu politica noastră de cookie-uri.
Burete hemostatic portionat steril, din gelatina avand o structura microporoasa care opreste sangerarile ,realizand hemostaza in :extractii dentare, chirurgie (os si tesut moale)
Burete hemostatic portionat, obtinut din gelatina liofilizata de origine porcina, sterilizat cu raze gamma, fiecare bucata cantareste mai putin de 10 mg.
Este complet absorbit de catre organism .
Absoarbe echivalentul a 50 de ori greutatea sa.
Este indicat pentru operatii chirurgicale, avand o foarte mare putere hemostatica si de cicatrizare.
Instructiuni de utilizare :
Utilizare uscata :buretele trebuie aplicat in zona care prezinta sangerare ,cu o presiune usoara ,timp de 1-2 minute ,pana cand sangerarea se va opri.
Utilizare umeda :inainte de utilizare presati buretele intre degete,pentru a elimina bulele de aer,apoi introduceti-l in solutie salina,cat timp este necesar cand sangerarea este controlata,lasati buretele in locul respective.
Ambalaj : 1 folie x 8 bureti hemostatici, fiecare burete are marimea de 10x10x10 mm
Cutie : 4 folii x8 buc. 32 bureti hemostatici.
Produs nou
Burete hemostatic portionat steril, din gelatina avand o structura microporoasa care opreste sangerarile ,realizand hemostaza in :extractii dentare, chirurgie (os si tesut moale)